top of page
Dijital Güvenlik Sistemi

Güvenlik Sistemleri

Güvenlik Sistemleri Nedir ve Kaygıları Nasıl Giderir?

        Hiçbirimiz, sevdiğimiz ve sahip olduklarımızı kaybetmek istemeyiz. Bizim için değerli olan herhangi bir şeye zarar gelmesin isteriz. Onları korumak için elimizden geleni yaparız. Hep olumlu düşünmeye çalışırız ve bunun faydalı olduğunu biliriz. Ancak ne kadar olumlu düşünürsek düşünelim, ne yazık ki istenmeyen olaylar ve aksilikler hayatın acımasız gerçekleridir. Bu nedenle, önlem alma ihtiyacı duyarız.

        Bir tarafta, hayatta en çok değer verdiğimiz, maddi ve manevi birçok eşyamızın içinde bulunduğu evimiz; diğer tarafta, bize gelir sağlayan iş yerimiz, bizim için güvenlikleri en üst seviyede tutulması gereken yerlerdir. Bu nedenle, hem evimizde hem de iş yerimizde oluşabilecek olumsuz olayları önlemek için teknolojinin sunduğu imkanlardan faydalanmak mantıklı bir karar olur. Beklenmedik sorunlar en başından tespit edilebilirse, zararlar büyük ölçüde azaltılabilir. Güvenlik sistemlerinin var olma nedeni de işte tam olarak budur.

        Güvenlik sistemlerinin esas görevi, beklenmeyen bir olumsuz durum yaşandığı zaman, gereken yerlere en hızlı şekilde haber vermek ve yapılması gerekenlerin bir an önce yapılmasını sağlamaktır. Gelişmiş Görüntülü İletişim ve Güvenlik Sistemleri sayesinde, evinizde oluşabilecek olumsuz durumlar anında tespit edilebilir ve sizin tarafınızdan belirlenmiş kuruluşlar ve/veya kişiler en geç 1 dakika içerisinde bilgilendirilebilir. Bilgilendirme işleminden sonra harekete geçmek alarm sistemlerinin görevi değidir. Harakete geçmeyi sağlamak ve müdahalenin daha hızlı ve etkili olabilmesi için AHM'ler (Alarm Haber Alma Merkezleri) vardır. AHM'ler hakkında detaylı bilgiyi “Alarm Merkezi Neden Gerekli? Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?” başlıklı yazıda daha önce incelemiştik. Peki güvenlik sistemleri, hangi olumsuz durumları önlemede bize yardımcı olabilir?

        Alarm sistemleri sizi uyarmanın dışında sirenle yerel uyarı da yapar. Eğer sizin haricinizde gerekli kişileri de uyarmasını isterseniz panelinizi, internet üzerinden veya sabit hat üzerinden Alarm Haber Alma Merkezine (AHM) bağlamanız gerekmektedir. Böylece vakit kaybetmeden evinize veya iş yerinize; polis, itfaiye, ambulans gibi yetkililer gelerek sorunu ortadan kaldırmak için bir an önce harakete geçerler.

        Olumsuz durumları tecrübe etmeden önlem almak, içinizin rahat olmasını sağlayacağı gibi olumsuz durumlar yaşandığı zaman ortaya çıkacak zararları da en aza indirir. Bunun yanında, güvenlik sistemlerinin caydırıcılık özelliğini de vurgulamak gerekir.

        Hırsızlık yapmaya eğilimli birinin güvenlik sisteminin varlığını fark etmesi, olumsuz olayları daha yaşanmadan önleyebilir. Bunu da göz önünde bulundurursak güvenlik sistemleri, evimizde ya da iş yerimizde oluşabilecek olumsuzlukların önlenmesine büyük katkıda bulunur. Bunun sonucunda da güvenlik sistemleri bize daha huzurlu, emniyetli ve stressiz bir hayat sunar.

Akıllı Alarm Sistemi

Hırsızlık

Parmak İzi Erişimi

Parmak İzi Tanıma

Yangın söndürücü

Yangın

Sanal Takım Toplantısı

Yüz Tanıma Sistemi

Yerleşim yerlerinde sel

Sel / Su Baskını

Gözleri Kapat

İris Tanıma Sistemi

Otel Kapı Kilidi

Kartlı Geçiş Sistemi

bottom of page